راهنمای خرید ضبط ماشین

ضبط ماشین  یکی از اجزای مهم خودرو به شمار می آید به همین دلیل افراد زیادی به دنبال خریداری یک سیستم خوب در خودروی خود هستند به همین دلیل حساسیت خرید این وسیله تا حدی بالا می باشد. 

در این مقاله قصد داریم شما را برای خرید ضبط ماشین با کیفیت راهنمایی کنیم. 

در ابتدا باید بودجه خود را مشخص نمایید زیرا در بازار هزاران مدل در برندهای مختلف با قیمت های متفاوت وجود دارد. 

پس از مشخص سازی بودجه به گروه های ضبط موجود در بازار دقت کنید. سیستم پخش معمولا به 3 دسته زیر تقسیم می شود: 

ضبط تیپ:

این مدل از ضبط کاست خور هستند و دارای 4 خروجی صدا هستند. هر چند که ضبط کاست خور سال هاست که کمتر استفاده می شود ولی هستند خودرو هایی که ار آنها استفاده نمایید. نمونه جدید این ضبط دارای سیستم چنجر می باشد. اصلی ترین قابلیت این سیستم صوتی پخش رادیو می باشد. 

پخش  سی دی:

پخش کننده های سی دی یک جایگاه برای وارد کردن سی دی دارند که به مدل های مختلفی تقسیم می شوند هر کدام دارای امکانات مختلفی همچون پخش سی دی های با فرمت mp3 و wav، قابلیت ورود usb، فلش، AX هستند. 

پخش DVD:                    

این مدل ضبط ها معمولا اکثر فرمت ها راقادر هستند بخوانند و دارای چندورودی و خروجی هستند. امکانات جدید این مدل اتصال به دوربین غقب خوذور، دوربین مادون قرمز، GBS و ... می باشد.   

پس از خرید ضبط نوبت به خرید اسپیکر می رسد. 

این وسیله باعث باکیفیت شدن صدا در زمان چخش می شود. تعداد اسچیکر بسه به علایق شما متفاوت است ولی بدون تردید خرید دو اسپیکر حیاتی می باشد. 

اسپیکر ها هم به دو دسته گرد و خربزه ای تقسیم می شوند که در زیر به طور مختصر به کارایی و کیفیت این دو می پردازیم:
باندهای مدل گرد:

این مدل ها جز معمولی ترین اسپیکر های خودرو به شمار می آیند. باند گرد در روکش در و تاقچه عقب لحاظ می وشد و معمولا در کارخانه به صورت فابریک بر روی ماشین نصب می شود. 

اگر به دنبال یک اسپیکر حرفه ای هستند باید بدانید که این مدل برای سیستم صوتی فابریک خودرو مناسب است و قابلیت اتصال به آمپلی فایر راندارد. قدرت پخش صدا نیز از درب جلو 10 وات و عقب 40 وات می باشد.
 باندهای خربزه ای:

این مدل اسپیکر ها جز حرفه ای ترین اسپیکرها به شمار می آ؟یند که خود به باند با قدرت بالای 40 وات و زیر 40 وات تقسیم میشود. مهمترین نکته این مدل چخش صدا با بهترین کیفیت صدا و بدون لرزش می باشد.  
گارانتی

پس از خرید ضبط و اسپکر مناسب خود حتما گارانتی را جدی بگیرید. در این زمینه مدت گارانتی و شرکتی که گارانتی را صادر میکند مهم می باشد.

با توجه به موارد بالا شما می توانید به راحتی برای خرید اقدام کنید.