معرفی رادیوفلشهای ارزان قیمت خودرو
به رادیوپخشهایی که سی دی را ساپورت نمی کنند و فاقد Deck سی دی می باشند به اصطلاح دکلس (رادیوفلش) گفته می شود. این دستگاهها معمولا اکثر ویژگهای دستگاههای سی دی خور را دارند و تفاوت تنها در سی دی می باشد. دکلسها تنوع قیمتی زیادی دارند و با امکانات متفاوت به بازار ارائه می شوند. در این مقاله تا حدودی انواع آنها و رنج قمیتی آنها توضیخ داده می شود تا اگر شما دنبال یک دکلس مناسب برای ماشینتان هستید بتوانید با توجه به نیاز خود گزینه مناسب پیدا کنید.  
دکلسها در بازار توسط برندهای اصلی (پایونیر، کنوود، سونی و جی وی سی) و مارکهای چینی ( کاروزریا، شروود و مکسیدر و ... ) با امکانات متفاوت ارائه می شوند.  در زیر بصورت خلاصه به بررسی آنها و شباهت ها و تفاوت ها میپردازیم. در این مقاله تنها رادیوفلشهای فاقد بلوتوث معرفی می شوند:  
 
دکلسهای ساج و سناتور و شروود
دکلسهای چینی به دو صورت پنل ثابت و پنل جدا به بازار عرضه می شوند. از ارزانترین مدلهای پنل ثابت که بلوتوث داشته باشد می توان به مدل 104 ساج  اشاره کرد که در مدتی که در بازار بوده  توانسته اعتماد زیادی به خود جلب کنند. این دستگاهها فلش و AUX ساپورت می کنند و خروجی جهت 4 عدد باند دارند. همچنین امکان استفاده از آمپلی فایر دوکانال با آنها وجود دارد که البته توصیه نمیشود. رادیوفلشهای شرکت شروود همگی 1 سال گارانتی شرکتی هستند.
 
6060 کاروزریا  
دکلس ساده دیگر که در سایت وجود دارد، مدل 6060 کاروزریا می باشد. 6060 کاروزریا تقریبا با ویژگیهای یکسان مدل شروود و ساج به بازار عرضه می شود خروحیهای آن 4 عدد مخصوص باند می باشد و یک جفت خروجی آمپلی فایر نیز برای صدای قویتر و بهتر وجود دارد که می توان به آن آمپلی فایر متصل کرد. رادیوفلشهای شرکات کاروزریا همگی 1 سال گارانتی دارند.
 
770 ساج
دکلس ساده دیگر که در سابت موجود است مدلهای سری 7 ساج هستند که از کد 710 تا 790 را پوشش می دهد.  770 ساج امکاناتی مشابه 6060 کاروزریا و 104 ساج دارد با این تفاوت که پنل آن جدا می شود. خروجی جهت دو جفت باند خروجی آمپلی فایر از ویژگیهای مشترک این پخش با دو مدل دکلس قبلی می باشد.  
 
 A110 سونی و A210 سونی
دکلسهای برندهای اصلی نسبت به تمام رادیوفلشهای بالا کیفیت بدنه و ساخت بهتری دارند. سونی سه عدد رادیوفلش به بازار ایران عرضه می کند. که تقریبا ویژگیهای مشابهی دارند. A100 و A110 دو دکلس معروف سونی در بازار ایران می باشند که ویژگیهای مشابهی دارند فرق A100 و A110  سونی در نور تصویر و اندکی ظاهر می باشد و از نظر امکانات تفاوتی ندارند. A100 سونی  و A110 سونی هر دو 4 عدد خروجی باند 55 وات دارند و همچنین یک جفت خروجی مخصوص آمپلی فایر دارند. A100 و A110 سونی براحتی با پخش خودرو از طریق کابل USB و AUX متصل می شوند و امکان پخش آهنگ وجود دارد همچنین امکان شارز گوشی اندروید نیز از طریق USB بر روی سونی وجود دارد. رادیوفلشهای شرکت سونی دارای 13 باند اکولایزر هستند و از نظر تنظیمات در رنج قیمتی خود کامل می باشند. دستگاه دیگر محبوب شرکت سونی در بازار ایران A210 سونی می باشد که تمامی امکانات دو مدل A100 و A110 را دارد و همچنین گوشی های iPhone  را نیز شارژ می کند و از طریق USB آهنگ پخش می کند. A210 در حال حاضر کاملترین رادیوفلش شرکت سونی میباشد.  
 
152 و 252 جی وی سی
شرکت جی وی سی در حال حاضر 3 رادیوفلش در بازار ایران دارد، هر 3 دستگاه ویژگیهای یکسانی دارند. مدل 141 جی وی سی نسبت به دو مدل152 جی وی سی  و 252 جی وی سی یکسال قدیمی تر می باشد. 152  و 252 جی وی سی علاوه بر خروجی هایی که بر روی مدل سونی وجود دارد دارای 1 جفت خروجی مخصوص ساب هستند که با استفاده از آمپلی فایر می توان با آنها ساب راه اندازی نمود ( دو جفت خروجی سیستم) رادیوفلش های جی وی سی با توجه به داشتن ظاهر شیک طرفداران زیادی در بازار ایران دارند. رادیوفلشهای شرکت جی وی سی همگی 18 ماه گارانتی البرز دارند.
 
105 و 204  کنوود
کنوود سه مدل رادیوفلش در بازار ایران دارد. مدل 105 شرکت کنوود، که دارای 4 خروجی باند است و یک جفت خروجی آمپلی فایر است. 105 کنوود قدرت صدای خوبی دارد و برای کسانی که دنبال 1 پخش ساده به همراه باند هستند  و یا برای کسانی که دنبال باند و یک آمپلی فایر دوکانال هستند  گزینه مناسبی بشمار میرود.  مدل دوم رادیوفلش کنوود مدل 204 این شرکت می باشد که دارای دو جفت خروجی آمپلی فایر می باشد و تقریبا از نظر امکانات مشابه 252 جی وی سی می باشد با ظاهری متفاوت. رادیوفلشهای کنوود نیز مانند سونی و جی وی سی همگی دارای 18 ماه گارانتی می باشند. در مورد مدل سوم در ادامه مقاله صحبت می شود.  
 
S125 پایونیر
125 پایونیر در حال حاضر تنها رادیوفلش شرکت پایونیر می باشد که جایگزین دو مدل 105 و 115 این شرکت شده است و اولین رادیوفلش شرکت
پایونیر با دو جفت خروجی RC به حساب می آید.   125 برای ساپورت 4 عدد باند و یا یک آمپلی فایر 4 کانال ساخته شده است. تنظیمات 125 نیز ساده می باشد.  
 
 دکلسهای 6 خروجی کنوود و جی وی سی
دو شرکت جی وی سی و کنوود دو مدل رادیوفلش 6 کانال در بازار دارند. 168 جی وی سی و105M کنوود، هر دو رادیوفلش قابلیت راه اندازی سیستمهای نسبتا سنگین را دارند و تنظیمات صدایی یکسانی دارند. اگر دنبال راه اندازی سیستمی نسبتا سنگین با دو آمپلی فایر هستید انتخاب از بین این دو رادیوفلش مناسبتر از بقیه گزینه ها می تواند برای شما باشد.